31 Gusht 2018, 22:09

Terrible: Police execute to death the most beloved actress for the public

E tmerrshme: Policia ekzekuton për vdekje aktoren shumë të dashur për publikun

XING

E tmerrshme: Policia ekzekuton për vdekje aktoren shumë të dashur

Aktorja e "ER", serialit shumë të njohur ku luante rolin e një infermiereje krah George Clooney, Vanessa Marquez është ekzekutuar për vdekje nga policia. 

E tmerrshme: Policia ekzekuton për vdekje aktoren shumë të dashur

Joe Mendoza nga departamenti i sherifit të qarkut të Los Anxhelosit u tha gazetarëve se oficerët arritën në bllokun 1100 të Fremont Avenue në mëngjes, pas një thirrje nga pronari i Marquezit.

E tmerrshme: Policia ekzekuton për vdekje aktoren shumë të dashur

Kur policia mbërriti Marquez "po përjetonte disa probleme, disa kriza". Pasi foli me një doktor të shëndetit mendor dhe oficerët për 90 minuta, "aktorja u bë shumë jo bashkëpunuese" tregoi Joe Mendoza nga departamenti i sherifit të qarkut të Los Anxhelosit. Vanessa i drejtoi armën oficerëve. Ata hapën zjarr dhe u qëlluan në trup. Aktorja vdiq në spital.

E tmerrshme: Policia ekzekuton për vdekje aktoren shumë të dashur