9 Gusht 2018, 17:30

The father killed, the school gives the touching message to the 9-year-old girl

E vrau babai, shkolla jep mesazhin prekës për vajzën 9-vjeçare

XING

E vrau babai, shkolla jep mesazhin prekës për vajzën

Ngjarja e rëndë e ndodhur në Gjakovë, ku Pjetër Ndrecaj qëlloi për vdekje ish gruan e tij Valbona Ndrecaj dhe të bijën 9 vjeç ka tronditur mbarë opinionin publik.

E vrau babai, shkolla jep mesazhin prekës për vajzën

Ditën e sotme shkolla 'Rilindja' në Gjakovë nëpërmjet një letre i ka dhënë lamtumirën nxënëses 9 vjeçare. Siç kanë shkruar në letër ata ende nuk mund ta besojnë që vogëlushja vdiq nga kjo vrasje makabre.

E vrau babai, shkolla jep mesazhin prekës për vajzën

“Me pikëllim të thellë morem lajmin për tragjedinë qÄ“ i ndodhi nxënëses së shkollës tonë me inicialet K.N. Ajo ishte një vajzë plot jetë dhe shpresë, dhe lajmi për vdekjen makabre të saj na tronditi të gjithëve. Ne nuk mund ta besojmë se nuk do të jetë më në mesin tonë fizikisht, ngase në mendjet dhe zemrat tona do të jetoj gjithmonë. Fëmijët janë pasurija më e madhe e familjës dhe shoqërisë, dhe humbja e tyre është humbja më e dhimbshme nga të gjitha humbjet. K.N u prehsh në paqe ëngjëll i vogël, kujtimi për ty do të jetoj gjithmonë në mendjet dhe zemrat tona.”, ishte shkruar në shkrimin e shkollës ‘Rilindja’.

E vrau babai, shkolla jep mesazhin prekës për vajzën