3 Gusht 2018, 18:38

The suicide of the familiar model, Roza Lati's breakthrough: Go to the devil

Vetëvrasja e modelit të njohur, shpërthen Roza Lati: Shkofshi në djall

XING

Vetëvrasja e modelit të njohur, shpërthen Roza Lati: Shkofshi

Ditën e sotme mediat u pushtuan nga lajmi se modeli dhe aktori i njohur si "Zombie boy", Rick Genest ka kryer vetëvrasje në shtëpinë e tij. VIP-at botëror shprehën trishtimin për ndarjen nga jeta të 32-vjeçarit e ndër to edhe Lady Gaga e cila e kishte protagonist në klipin "Born this way", modelin vite më parë.

Vetëvrasja e modelit të njohur, shpërthen Roza Lati: Shkofshi

Lidhur me vetëvrasjen e Rick, Roza Lati ka bërë sot një status të ndjerë që ka sjellë shumë reagime tek fansat. Ndër të tjera Roza shkruan se problemet mendore vijnë si pasojë e talljes që bën shoqëria e që e çojnë njeriun deri në vetëvrasje.

Vetëvrasja e modelit të njohur, shpërthen Roza Lati: Shkofshi

Postimi i Rozës: "Vetevrasja. Probleme me shendetin mendor. Shoqeria. Injoranca. Qenie e brishte. Forca mendjes. Stigma te te vij zor te hapesh shpirtin. Mbyllje ne vetvete. Apo mbyllje nga shoqeria. Tallja. Perbuzja. Forca te mos ndikohesh. "Nuk më plas" moto. Te tallin. Te qeshin. Me vone, te kopjojne. Bejne si ty. Vishen si ty. Bejne tattoo si ty. Shendeti mendor. Shendeti mendor. Shendeti mendor... Shkofshi në djall. Shkofshi në djall të gjithë. Shkoft në djall shoqëria. Dua veten. Me dhimbset vetja. Bej veten te lumtur. Indiference nga cfare te rrethon. Te gjithe jane kalimtar. Bëj para. Bëj para. Fokus. Mos u shperqendro. Shoqeria s’vret me thike. Shoqeria vret ngadale. Mburoja jote eshte truri yt. Ec. Truri jot - bota jote E LUMTUR. Mos u ndiko."

Vetëvrasja e modelit të njohur, shpërthen Roza Lati: Shkofshi