9 Gusht 2018, 12:11

The two dead died, the causes of the tragic accident in Kamza were discovered

La të vdekur dy persona, zbulohen shkaqet e aksidentit tragjik në Kamzë

XING

La të vdekur dy persona, zbulohen shkaqet e aksidentit tragjik në

Aksidenti tragjik i ndodhur ditën e djeshme në Kodër Kamzë, ku mbetën të vdekur dy persona Ramazan Ishni dhe një vajzë 7-vjeçare tronditi gjithë opinionin publik.  Siç u mësua pasi 38 vjeçarja Rozina Koleci humbi kontrollin e mjetit përplasi Ramazan Ishnin, i cili po lëvizte me biçikletë dhe më pas ka goditur dhe nënë me dy vajzat e saj, njëra prej të cilave vdiq në vend.

La të vdekur dy persona, zbulohen shkaqet e aksidentit tragjik në

Sipas ‘Ora News’ ndaj Rozina Kolecit është firmosur arresti dhe pritet që ajo të dal përpara Gjykatës për të marrë masën. Gjithashtu është zbuluar së në dëshminë e saj ajo ka treguar se ka ngatërruar frenat me gazin në momentin që po i jepte makinës.

La të vdekur dy persona, zbulohen shkaqet e aksidentit tragjik në

Pas veprimeve hetimore është vërtetuar se gruaja nuk ka qenë as nën efektin e alkoolit dhe as duke ecur me shpejtësi.

La të vdekur dy persona, zbulohen shkaqet e aksidentit tragjik në