19 Qershor 2023, 09:37

The week starts with clear weather and high temperatures, but...

Java nis me mot të kthjellët dhe temperatura të larta, por...

XING

Java nis me mot të kthjellët dhe temperatura të larta, por...

Moti i kthjellët dhe temperatura të larta do të dominojnë të gjithë territorin gjatë orëve të paradites por pjesa e dytë e ditës do të sjellë kalime vranësirash të lehta nëpër territor ku më të theksuara, vranësirat do të paraqiten në zonat malore verilindore dhe juglindore të Shqipërisë. Parashikohet që ky stabilitet i atmosferës të na shoqërojë edhe gjatë natës.

Temperaturat e ajrit në do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke rregjistruar vleren minimale në qytetin e Peshkopisë 13°C, Ndërsa vlera maksimale do të shënohet në Berat 34°C. Era do fryjë e lehtë në tokë dhe në det me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi kryesisht Perëndimor krijuar në brigjet detare dallgëzim të ulët.

Burimi: Abc News