11 Gusht 2018, 17:48

Tirana is shaken by a powerful earthquake, with a magnitude 6 ball

Tirana tronditet nga tërmeti i fuqishëm, me magnitudë 6 ballë

XING

Tirana tronditet nga tërmeti i fuqishëm, me magnitudë 6

Një tërmet ka tronditur Tiranën pak minuta më parë. Lëkundjet kanë qenë shumë të forta dhe janë ndjerë në Durrës, Laç e zonat përreth. Tërmeti ishte me magnitudë 6 ballë.

Qyetarët janë vënë në panik duke dalë nga shtëpitë me shpejtësi. Deri tani nuk janë raportuar të plagosur apo dëme materiale.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 9 kilometra nga Burreli dhe 37 kilometra nga Tirana.