8 Gusht 2018, 15:04

Treason and Use / Mary warns these horoscope signs for separation

Tradhëti dhe shfrytëzim/ Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi për ndarje

XING

Tradhëti dhe shfrytëzim/ Meri paralajmëron këtë

Astrologe Meri njofton se "Afërdita" sot bën një kundërshtim të fuqishëm me "Xiron" dhe një trekendesh shumë të bukur me "Marsin". Meqense "Marsi" dhe "Xiron" janë të kundërt sjellin në memorie trauma nga e kaluara. Do ta ndjejmë përvojën kaq të gjallë sa do na duket sikur ndodh sot. Por nuk është gjë tjetër veçse një traumë që  duhet shëruar duke larguar ata që me veprime egoiste prishin ekuilibrin tone. Ndjenja e tradhëtisë zakonisht ndjehet ne vitet e pafajesise. Por mund të lidhet edhe me një figure aterore apo memesore si edhe me figura te familjes. Sido që të jetë kjo përvojë tradhetie si të vijë nga femijeria apo nga marredheniet erotike sentimentale apo nga ato profesionale thelbi gjendet në menyren se si do perballojme humbjen perballë qetesise, harmonise dhe estetikes. Do çlirohemi nga marredhenie apo lidhje karmike që pengojne zhvillimin tonë njofton Meri.

Dashi do perballet me bashkepuntore apo marredhenie ne cift te cilat kane vite qe e pengojne ecurine e tyre individuale

Demi do kete ndryshim ne lidhje me punen dhe njerzit qe e lodhin ne jeten e perditeshme duke dal nga rutina

Binjaket do clirohen nga varesia e nje maredhenie sentimentale qe i ka mbajtur zvarre per disa kohe pa rezultat

Gaforrja do ndahet nga disa persona te familjes qe nuk kane vepruar drejt me ta dhe ne disa raste i kane shfrytezuar e tradhetuar

Luani do perpiqet te clirohet nga persona qe i ndikojne me idte e tyre dhe i prishin cdo plan personal duke i shtermberuar realitetin

Virgjeresha do kerkoj clirim ekonomik dhe ndarje nga varesite apo persona qe e kane mbajtur penge ne shkembimet te ndryshme

Peshorja do kerkoj clirim personal identifikim indeividual duke sjell jje stil jetese dhe nje pervoj personale apo moden e vet

Akrepi do clirohet nga pasiguria ekonomike e personale sentimentale duke u bere psikologjikisht me i hapur dhe per lidhje reale

Shigjetari do ndryshoj portat e lojes duke zene pozicionin e duhur pasi deri tani dukej sikur favorizonte porten e kundershtarit

Bricjapi do tentoj te shkeputet nga familjare apo prinder qe i kane dal gjithmone kundra dhe nuk e kane lejuar te jete vetvetja

Ujori do marri nje drejtim me te lire e te pavarur duke dashur te cilrohet nga vendet dhe njerzit qe nuk kane te njejtin nivel zjgjuarsie

Peshqit do ti largohen tendences per te bere traumen pjese te jetes si dicka nga e cila nuk shpetojne dot Sot mund te cilirohen nga fataliteti.