11 Gusht 2019, 10:24

Views come out of villas in Prime Minister Rama's Dhermi

Dalin pamjet nga vila në Dhërmi e kryeministrit Rama

XING

Dalin pamjet nga vila në Dhërmi e kryeministrit Rama

Kryeministri Rama me bashkëshorten Lindën dhe djalin e tyre, Zahon ndodhen në Dhërmi për të kaluar pushimet. Familja e kryeministrit po qëndron në vilën qeveritare të Dhërmiut, një vilë që u projektua nga Skënder Luarasi, enkas për Enver Hoxhën, por që është përdorur më shumë nga Spiro Koleka. Vila është përdorur pak edhe nga Ilir Meta dhe Sali Berisha gjatë kohës që ishin kryeministra.

Dalin pamjet nga vila në Dhërmi e kryeministrit Rama

Rama ka vendosur ta rinovojë totalisht vilën e vjetër dhe më pas pushimet vendosi t'i kalojë aty.

Dalin pamjet nga vila në Dhërmi e kryeministrit Rama

"Lapsi.al" ka publikuar disa foto të vilës së Ramës ku shfaqen dhoma e fjetjes, dhoma e ndjenjes, të gjitha me piktura të shumta, oborri e ballkoni.

Dalin pamjet nga vila në Dhërmi e kryeministrit Rama

Dalin pamjet nga vila në Dhërmi e kryeministrit Rama

Dalin pamjet nga vila në Dhërmi e kryeministrit Rama

Dalin pamjet nga vila në Dhërmi e kryeministrit Rama

Dalin pamjet nga vila në Dhërmi e kryeministrit Rama

Dalin pamjet nga vila në Dhërmi e kryeministrit Rama

Dalin pamjet nga vila në Dhërmi e kryeministrit Rama

Dalin pamjet nga vila në Dhërmi e kryeministrit Rama