8 Gusht 2019, 12:10

With pink casket, Sabrina Lekaj is escorted to the last apartment

Me arkivol rozë, përcillet për në banesën e fundit Sabrina Lekaj

XING

Me arkivol rozë, përcillet për në banesën e fundit

Lajmi se një baba shqiptar kishte vrarë vajzën e tij 20-vjeçare shokoi Shqipërinë e Australinë, aty ku familja Lekaj jetonte prej vitesh. Petrit Lekaj e goditi me thikë për vdekje të bijën në makinë.

Me arkivol rozë, përcillet për në banesën e fundit

Ditën e djeshme Sabrina është përcjellë për në banesën e fundit. "Daily Mail Ausralia" ka publikuar pamjet rrënqethëse ku shfaqet arkivoli rozë i Sabrinës me disa foto të saj, diplomën pasi ajo ishte një studente e shkëlqyer dhe një foto me piano sepse 20-vjeçarja kishte marrë mësime për muzikë.

Me arkivol rozë, përcillet për në banesën e fundit

I ati mungonte në ceremoninë mortore. E ëma e Sabrinës dhe vëllai i vogël u fotografuan të përlotur teksa i dhanë lamtumirën e fundit. 

Me arkivol rozë, përcillet për në banesën e fundit

Vëllai i Sabrinës lëshoi 20 tollumbaca në qiell. 

Me arkivol rozë, përcillet për në banesën e fundit

Me arkivol rozë, përcillet për në banesën e fundit

Me arkivol rozë, përcillet për në banesën e fundit